Σας κοινοποιούμε το  πρόγραμμα και τους εκπαιδευτικούς των Διευθύνσεών σας που μπορούν να συμμετέχουν στο επιμορφωτικό σεμινάριο με τίτλο  «ΚΛΙΚ στα μονοπάτια του Κιλκίς: Αξιοποίηση της Τέχνης της Φωτογραφίας στην Περιβαλλοντική Εκπαίδευση»

Μεταφόρτωση αυτού του αρχείου (symmetexontes_kpekilkis.pdf)symmetexontes_kpekilkis.pdf[ ]380 Kb

Προγραμματισμός εκπαιδευτικών επισκέψεων σχολικών ομάδων Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης της Περιφερειακής Ενότητας Κιλκίς στο Κ.Π.Ε. Κιλκίς

Προγραμματισμός εκπαιδευτικών επισκέψεων σχολικών ομάδων  Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης της Περιφερειακής Ενότητας Κιλκίς στο ΚΠΕ Κιλκίς

Μεταφόρτωση αυτού του αρχείου (proteraiotita_kilkis2016_17.pdf)proteraiotita_kilkis2016_17.pdf[ ]471 Kb

Οι υγρότοποι στα προγράμματα Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης: Η περίπτωση της Δοϊράνης - Επιμορφωτικό Σεμινάριο για εκπαιδευτικούς Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης της Περιφερειακής Ενότητας Κιλκίς

Το  Κέντρο Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης Κιλκίς  διοργανώνει σε συνεργασία  με τη Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Κιλκίς / Υπεύθυνη Σχολικών Δραστηριοτήτων και τη  Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Κιλκίς / Υπεύθυνο Σχολικών Δραστηριοτήτων, μονοήμερο θεματικό σεμινάριο με θέμα :

«Οι υγρότοποι στα προγράμματα Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης: Η περίπτωση της Δοϊράνης»

Το σεμινάριο απευθύνεται σε 40 εκπαιδευτικούς της Π.Ε. Κιλκίς  (20 εκπαιδευτικούς Πρωτοβάθμιας Εκπ/σης της Δ.Π.Ε. Κιλκίς και 20 εκπαιδευτικούς Δευτεροβάθμιας Εκπ/σης της Δ.Δ.Ε Κιλκίς) με στόχο την επιμόρφωση των συμμετεχόντων, στη θεματική του σεμιναρίου, υπό το πρίσμα της Εκπαίδευσης για το Περιβάλλον και την Αειφορία.

Το σεμινάριο θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή 17 Ιουνίου από 09:00-16:30 στο Κ.Π.Ε. Κιλκίς, στο Μουσείο της λίμνης Δοϊράνης και στον παραλίμνιο χώρο της Δοϊράνης στην Π.Γ.Δ.Μ.  Οι μετακινήσεις στο πεδίο θα γίνουν με λεωφορείο του ΚΠΕ Κιλκίς.

Μεταφόρτωση αυτού του αρχείου (KPE_Kilkis_aitiseis_17_6_tel.pdf)KPE_Kilkis_aitiseis_17_6_tel.pdf[ ]345 Kb

Από το δάσος του Βερτίσκου στο παραλίμνιο δάσος Δοϊράνης: Το δάσος στα προγράμματα για το περιβάλλον και την αειφορία.

Μεταφόρτωση αυτού του αρχείου (prosklisi.doc)prosklisi.doc[ ]1304 Kb

Επιμορφωτικό Σεμινάριο Εκπαιδευτικών του Εθνικού Δικτύου "Τουρισμός και Περιβάλλον"-ΚΠΕ Αρχανών

Τριήμερο Επιμορφωτικό Σεμινάριο για εκπαιδευτικούς όλης της χώρας που συμμετέχουν στο Εθνικό Δίκτυο «Τουρισμός και Περιβάλλον», με τίτλο: "Τουρισμός και Περιβάλλον: Στους δρόμους του νερού". Το σεμινάριο θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή 18 Μαρτίου, το Σάββατο 19 Μαρτίου και την Κυριακή 20 Μαρτίου 2016 στις εγκαταστάσεις του ΚΠΕ Αρχανών.

Μεταφόρτωση αυτού του αρχείου (aitisi.doc)aitisi.doc[ ]229 Kb
Μεταφόρτωση αυτού του αρχείου (seminario diktyou 2016 .pdf)seminario diktyou 2016 .pdf[ ]388 Kb