Επιμορφωτικό Πρόγραμμα Εκπαιδευτικών και Γονέων - Συμβουλευτική σε ευάλωτες κοινωνικά ομάδες

Έχοντας   υπόψη   το ανωτέρω σχετικό, σας ενημερώνουμε ότι η Σχολή Γονέων Νομού Κιλκίς, με την υποστήριξη της Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Ν. Κιλκίς, στα πλαίσια των γενικών καθηκόντων και αρμοδιοτήτων τους, οργανώνουν στα σχολεία της αρμοδιότητάς τους επιμορφωτικό πρόγραμμα είκοσι πέντε (25) ωρών με θέμα : Συμβουλευτική σε ευάλωτες κοινωνικές ομάδες.

Μεταφόρτωση αυτού του αρχείου (simbouleytiki se eyalotes koinonika omades.doc)simbouleytiki se eyalotes koinonika omades.doc[ ]100 Kb

Σας ενημερώνουμε ότι η Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Ν. Κιλκίς σε συνεργασία με το Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων Ατόμων με Αναπηρία Ν. Κιλκίς «βηματίΖΩ» διοργανώνει ημερίδα, διάρκειας 3 ωρών με θέμα : Η Δομημένη Εκπαίδευση – ΑΥΤΙΣΜΟΣ – Κατασκευή Εκπαιδευτικού Υλικού για Μαθητές με Αυτισμό, στην Αίθουσα Εκδηλώσεων της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Κιλκίς, στις 02  Δεκεμβρίου 2013 και ώρα 18:00 έως 21:00,με στόχο την ενημέρωση γύρω από τα χαρακτηριστικά μάθησης των μαθητών που βρίσκονται στο φάσμα του αυτισμού.

Μεταφόρτωση αυτού του αρχείου (afisa.doc)afisa.doc[ ]534 Kb
Μεταφόρτωση αυτού του αρχείου (aitisi.doc)aitisi.doc[ ]37 Kb
Μεταφόρτωση αυτού του αρχείου (deltio tipou.doc)deltio tipou.doc[ ]27 Kb
Μεταφόρτωση αυτού του αρχείου (seminario aftismos.doc)seminario aftismos.doc[ ]636 Kb

Έγκριση Διεξαγωγής Έρευνας - Ειδική Αγωγή

Σας κοινοποιούμε προς ενημέρωσή σας το με αριθ. πρωτ. 48905/10-4-2013 έγγραφο του Υ.ΠΑΙ.Θ.Π.Α., Ενιαίου Διοικητικού Τομέα Π/θμιας & Δ/θμιας Εκπαίδευσης, Διεύθυνσης Ειδικής Αγωγής, Τμήματος Γ΄, Διδακτικών Βιβλίων- Μέσων Διδασκαλίας.

Παρακαλούμε να ενημερώσετε σχετικά τους Διευθυντές των ΕΕΕΕΚ Κιλκίς, Βέροιας, Θέρμης, Πυλαίας, Σερρών και ΤΕΕ (Ε.Α.) Σερρών, ώστε να διευκολύνουν την πραγματοποίηση της έρευνας.

Μεταφόρτωση αυτού του αρχείου (6508191539044C25B043C9725D80DFFD.pdf)6508191539044C25B043C9725D80DFFD.pdf[ ]793 Kb

Σεξουαλική Ανάπτυξη και Ειδική Αγωγή

Έχοντας   υπόψη   τα ανωτέρω σχετικά , σας ενημερώνουμε ότι η Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Νομού Κιλκίς διά του Γραφείου Σχολικών Συμβούλων - Σχολικών Δραστηριοτήτων της , στα πλαίσια των γενικών καθηκόντων και αρμοδιοτήτων της , οργανώνει στα σχολεία της αρμοδιότητάς της και σε συνεργασία με τους :

1.Δρ. φιλ. Γεώργιο Μανωλίδη , Σχολικό Σύμβουλο ΠΕ 02 .

2. Msc Ελένη Μιχαλοπούλου , Σχολική Σύμβουλο ΠΕ 01 .

3. Dr .Η. Βασιλειάδη , Msc. Σχολικό Ψυχολόγο , ΚΕΔΔΥ Κιλκίς .

στις 03 και 05 Ιουνίου 2013 και ώρες 12:00 έως 15:00, εισαγωγική Διημερίδα με θέμα « Σεξουαλική Ανάπτυξη και Ειδική Αγωγή ».

sexeidikiagogi

Μεταφόρτωση αυτού του αρχείου (afisa.doc)afisa.doc[ ]686 Kb
Μεταφόρτωση αυτού του αρχείου (aitisi.doc)aitisi.doc[ ]32 Kb
Μεταφόρτωση αυτού του αρχείου (seminario.doc)seminario.doc[ ]775 Kb

Αποτυπώματα 2013-2014

Σας κοινοποιούμε   έγγραφο του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων , Πολιτισμού και Αθλητισμού   και   παρακαλούμε να   ενημερώσετε τους καθηγητές του σχολείου σας .

Μεταφόρτωση αυτού του αρχείου (apotipomata 2013-2014.doc)apotipomata 2013-2014.doc[ ]668 Kb

3ο Επιμορφωτικό Πρόγραμμα Εκπαιδευτικών και Γονέων « Συμβουλευτική Γονέων -παιδιών με ειδικές ανάγκες »

Έχοντας   υπόψη   τα ανωτέρω σχετικά , σας ενημερώνουμε ότι η Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Ν. Κιλκίς σε συνεργασία με τη Δ/νση A΄/θμιας Εκπ/σης Ν. Κιλκίς διά του Γραφείου Σχολικών Συμβούλων - Σχολικών Δραστηριοτήτων τους , στα πλαίσια των γενικών καθηκόντων και αρμοδιοτήτων τους , οργανώνουν στα σχολεία της αρμοδιότητας τους και σε συνεργασία με :

1.Δρ. φιλ. Γεώργιο Μανωλίδη , Σχολικό Σύμβουλο ΠΕ 02 .

2. Msc Ελένη Μιχαλοπούλου , Σχολική Σύμβουλο ΠΕ 01 .

3. ΙΔΡΥΜΑ ΝΕΟΛΑΙΑΣ ΚΑΙ ΔΙΑ ΒΙΟΥ ΜΑΘΗΣΗΣ - Σχολή Γονέων Ν. Κιλκίς .

« Σχολές Γονέων ΑΠ7, ΑΠ8, και ΑΠ9 ».

4. Msc Αλεξάνδρα Δελήπαλτα , Ψυχολόγο ( Γνωστική Συμπεριφορική Ψυχοθεραπεία ) .

5. ΚΕΣΥΠ Κιλκίς .

6. Msc Θεόδωρο Γ. Αντωνίου ,Υπεύθυνο Σ.Ε.Π. του ΚΕ.ΣΥ.Π. Ηρακλείου Κρήτης .

Συμβουλευτική Γονέων - παιδιών με ειδικές ανάγκες διάρκειας 50 ωρών.

Από ΤΕΤΑΡΤΗ   27 – 03 – 2013 και ώρα 14:00 έως 18:00.

Μεταφόρτωση αυτού του αρχείου (3o epimorfotiko programma.doc)3o epimorfotiko programma.doc[ ]127 Kb
Μεταφόρτωση αυτού του αρχείου (3o tmima.xls)3o tmima.xls[ ]31 Kb
Μεταφόρτωση αυτού του αρχείου (afisa.doc)afisa.doc[ ]728 Kb

Πρόγραμμα εξειδικευμένης εκπαιδευτικής υποστήριξης για ένταξη μαθητών με αναπηρία ή Ε.Α.

Μεταφόρτωση αυτού του αρχείου (epimorfosi_a_b_fasi_2013[1].pdf)epimorfosi_a_b_fasi_2013[1].pdf[ ]169 Kb